Як запобігти іржі

Фарбування металоконструкції Сніжний Барс

Компанія Сніжний Барс надає послуги з антикорозійного ремонту покриттів та інших робіт на висоті.

Запрошуємо Вас докладніше дізнатися про наші методи та ціни на ці та інші послуги промислових альпіністів:

Іржа - помаранчево-коричневе забарвлення, яка накопичується на металі. Іржа не приваблива і може впливати на будь-які металеві предмети і конструкції, які піддаються впливу кисню і вологи.

Це не просто питання зовнішності. Якщо не обробляти іржу, вона може повністю знищити всю структуру. Наприклад, іржа була основним фактором у катастрофі Срібного моста в 1967 році, під час якої сталевий підвісний міст зруйнувався менш ніж за одну хвилину.

Вироби зі сталі широко використовуються в багатьох галузях промисловості. За цих обставин запобігання іржі повинно бути пріоритетом.

Що таке іржа?

Іржа - це форма оксиду заліза. Це відбувається, коли залізо з'єднується з киснем в повітрі, викликаючи його корозію. Іржа може вплинути на залізо і його сплави, включаючи сталь. Основним каталізатором виникнення іржі є вода. Хоча залізні і сталеві конструкції здаються міцними, молекули води здатні проникати в мікроскопічні проміжки в металі. Це запускає процес корозії. Якщо сіль присутня, наприклад, в морській воді, корозія буде швидшою. Вплив діоксиду сірки та діоксиду вуглецю також прискорить корозійний процес.

Іржа змушує метал розширюватися, що може створити велике навантаження на конструкцію в цілому. У той же час метал буде ослаблений і стане крихким і облупленим. Іржа проникна для повітря і води, тому метал під шаром іржі буде продовжувати корродировать.

Як запобігти іржі?

Вплив зовнішніх умов збільшить ризик виникнення іржі, особливо якщо клімат дощовий або вологий. Кращі способи запобігання іржі включають в себе:

  • Використання нержавіючих сплавів
  • Особливості дизайну
  • Гальванізація
  • Органічне покриття
  • Порошкове покриття
  • Регулярне обслуговування

Використання нержавіючих сплавів

Найбільш популярними корозійностійкими сплавами є нержавіюча сталь і атмосферостійка сталь.

Нержавіюча сталь містить мінімум 11% хрому. Це дозволяє сформувати захисну плівку з оксиду хрому, яка захищає від іржі. Захисна плівка зміниться в разі пошкодження. Корозійна стійкість може бути додатково підвищена додаванням нікелю.

Особливості дизайну

Правильне планування на етапі проектування може мінімізувати проникнення води і знизити ризик виникнення іржі. Слід уникати порожнин і щілин, стики повинні бути звареними, а не болтовими. Дренажні отвори для води слід розглянути, якщо це необхідно. Конструкція повинна дозволяти повітрю вільно циркулювати. Для великих конструкцій повинен бути забезпечений адекватний доступ для регулярного технічного обслуговування.

Гальванізація

Процес гальванізації включає в себе нанесення покриття на поверхню із зовнішнім шаром металевого цинку. Це досягається шляхом гарячого цинкування або гальваніки. Шар цинку запобігає проникненню агресивних речовин в метал. Крім того, цинк діє як жертовний анод, що означає, що руйнує процес окислення іржі буде перенесений на шар цинку.

Органічне покриття

Органічні покриття, такі як фарби, є економічно ефективним способом захисту від іржі. Органічні покриття утворюють бар'єр проти агресивних елементів. Масляні покриття ідеально підходять для запобігання проникнення води і кисню. Типові органічні покриття мають товщину від 15 до 25 мікрометрів.

Порошкове покриття

Сухий порошок рівномірно наноситься на чисту поверхню. Далі об'єкт нагрівається, перетворюючи порошок в тонку плівку. Існує широкий асортимент порошків, включаючи акрилові, поліефірні, нейлонові, вінілові, епоксидні і уретанові.

Порошок зазвичай наносяться методом електростатичного розпилення. регулярне обслуговування

Регулярне технічне обслуговування рекомендується, щоб зупинити утворення іржі. Важливо видалити будь-яку іржу, яка сформувалася. Бритвене лезо можна використовувати для невеликих площ. Потім слід видалити будь-який бруд з поверхні теплою водою з милом. Нарешті, на поверхню слід нанести антикорозійне покриття.

Контакти

+38 (096) 555-30-92
+38 (097) 970-53-76

Робочий час

Пн-Сб
09:00
-
18:00
Нд
Вихідний

Звертайтеся до нас!

Для уточнення Вартості робіт за Вашим технічним завданням, та з питань співпраці, заповніть цю форму, і наш спеціаліст зв'яжеться з вами.
НАДІСЛАТИ ЗАПИТ
ГоловнаПослугиТипи об'єктівБлогПро насКонтакти
© 2009-2021 Сніжний Барс
Конфіденційність